Řekněte NE množírnám

Jedná se o petici za návrh změny zákona ve věci množíren a množitelů.

Odkaz na petici je zde, ještě nám chybí dost podpisů. Nyní máme 13 509 podpisů.

Co je množírna a množitelé?

Množitelé jsou majitelé psů, psů kteří slouží pouze jako "množící materiál". Často jde o psy nemocné, zubožené, staré nebo i naopak moc mladé. Fenky zabřeznou co nejdříve po porodu, často ne nedostávají k dennímu světlu a jsou rády pokud se k některému světlu dostanou. Rodí v nedůstojných podmínkách- v malých klecí, pod sebou výkaly a bordel. Psi nemají šanci zjistit co je to dobrý člověk, co je to konzerva, co je to výběh, tráva!! Psů, kteří už jim "neposlouží" nechají v kleci zahynout nebo je v lepším případě někomu darují.

Ty "lepší" případy jsou například lidé, kteří si to ani neuvědomují a "jen" chtějí štěňátka od své fenečky. Je dobré si uvědomit, že psů s PP je tu velké množství, je veliký výběr mezi plemeny, pokud ovšem si někdo stojí za názorem, že chce psa bez PP má šanci zajít do několika stovek útulků, které jsou rozmístěné po celé ČR. Mají tam spoustu psů různých věkových, výškových a barevných kategorií a člověk si tam vybere svého budoucího přítele.

K čemu jsou PP?

PP = průkaz původu. Průkaz původu ukazuje na předky jedince, na vady, které se v chovu vyskytují nebo nevyskytují. Pokud někdo tvrdí, že si chovatelé berou od budoucích majitelů velké peníze asi si neuvědomuje co takový chov obnáší. Vemte si jen kolik chovatel zaplatí na veterině za kontrolu rodičů před připuštěním, za připuštění pokud nemá vlastního krycího psa, za veterináře, když se štěnda narodí (očkování odčervení, ale i testy). To je jen stručný popis toho proč je dobré se zamyslet nad tím zda si vezmete psa s průkazem původu nebo bez něj.

Pokud budete mít zájem o více informací, rádi vám vše vysvětlíme.